Юридическое дело

Виправдувальний вирок у кримінальному провадженні – це реальність
15. 09. 2016

 

 

 

 

У березні 2012 року Харківська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, на замовлення голови Ізюмської міської ради та інших осіб, зацікавлених в отриманні в оренду земель сільськогосподарського призначення та території м. Ізюму, спрямувала до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області обвинувальний висновок з фальсифікованими матеріалами кримінальної справи по обвинуваченню директора одного з сільськогосподарських товариств Ізюмського району Харківської області у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364-1 КК України, тобто за фактом самовільного заняття земельних ділянок та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права.

 

Завдяки професіоналізму юристів нашої юридичної компанії та адвокату Олександру Статівка, вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 26.12.2013 року вказаного директора сільськогосподарського товариства було повністю виправдано за відсутністю в його діях складу злочину та визнано невинним у скоєнні вказаних злочинів.

 

Ухвалою колегії суддів судової палати по кримінальним справам апеляційного суду Харківської області від 20.03.2014 року та ухвалою колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18.09.2014 року вказаний виправдувальний вирок суду першої інстанції був залишений в силі, а апеляція та касація прокурора залишені без задоволення.

Як свідчать місцеві юристи та адвокати Ізюмського району Харківської області, це перший такий випадок за останні 15 років !

Судова система в Україні взагалі є репресивною, оскільки судді виносять майже 99,8 відсотків обвинувальних вироків. За такою статистикою шанс на виправдувальний вирок суду зводиться майже до нулю.

Так, згідно статистичних даних судової адміністрації, у 2013 році судами було поставлено виправдувальних вироків лише 295 особам, в той час як за обвинувальними вироками було засуджено майже 123 тис. осіб.

Кваліфікований адвокат – це шанс на виправдувальний вирок у кримінальному судочинстві та позитивні наслідки для виправданої особи, незаконно притягнутої до кримінальної відповідальності, у вигляді притягнення до кримінальної відповідальності прокурору та слідчого, а також відшкодування особі матеріальної та моральної шкоди. 

 

Так, на теперішній час прокуратурою Харківської області проводиться досудове слідство стосовно прокурорсько-слідчих працівників Харківської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері за фактом скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 372 КК України, тобто за фактом притягнення вказаними особами завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією.

 

Крім того, Ізюмським міськрайонним судом Харківської області розглядається цивільна справа за заявою вказаного директора сільськогосподарського товариства, як незаконно притягнутого до кримінальної відповідальності, про відшкодування йому матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового слідства та прокуратури, на суму понад 300 тис. грн. 

Юристи та адвокати юридичної компанії «Укрюрполіс-Стандат» завжди готові використати свій професіоналізм по захисту прав та інтересів громадян та юридичних осіб у кримінальних, цивільних та адміністративних справах у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій, а також Європейському суді з прав людини для досягнення позитивного результату

 

 

 

ЗАКАЗАТЬ УСЛУГУ